Pokud si chcete nějakým způsobem upravit vámi obývaný prostor v takovém rozsahu, že je potřeba o tom informovat vedení družstva, stáhněte si (po přihlášení) a vyplňte formulář Žádost o rekonstrukci bytové jednotky v sekci Dokumenty-Formuláře. Ten pak s případnými přílohami pošlete mailem nebo poštou na adresu BDHZ. Součástí formuláře jsou také obecné pokyny a informace, v jakých případech je nutné žádat o povolení.
Několik příkladů, kdy je k úpravám potřebný souhlas:
- výměna rozvodů vody, odpadů, elektroinstalace
- zařizovací předměty – sprchový kout, vana, WC, kuchyňské linky včetně sporáku
- dlažby, obklady, plovoucí podlahy, vestavěné skříně
- vchodové dveře a zárubně, výměna oken, bourání/posouvání příček či zásah do nosné zdi, zasklení lodžie, změna dispozice bytu, půdní vestavba
V rámci provádění úprav je nezbytné dodržovat následující pokyny:
Je přísně zakázána manipulace s bytovými vodoměry na teplou a studenou vodu, úpravy poměrových měřičů tepla na radiátorech a změny nastavení na termostatických ventilech a hlavicích!
Žadatel je povinen v průběhu provádění stavebních úprav dodržovat bezpečnostní a požární předpisy, vyplývající z domovního a požárního řádu domu, včetně platných norem, vyhlášek a zákonů. Práce provádět tak, aby v co nejmenší míře obtěžovaly uživatele ostatních bytů. Je povinen zajistit úklid chodeb, schodiště a ostatních prostor znečištěných prováděním stavebních úprav. Veškerý vybouraný odpad nebo vyměněné předměty uložit na vyhrazenou skládku.
Je zakázáno ukládání nebezpečného odpadu do kontejneru, ve společných částech domu nebo jeho okolí!
V případě, že při stavebních úpravách nebo modernizaci bytu vznikne škoda na majetku družstva je nájemník nebo vlastník bytu povinen tuto škodu odstranit na svůj náklad.